Kniha návštev

Výročná schôdza - sumárum

kENNY | 11.02.2012

Takže aby ste vedeli, čo sa na schôdzi dohodlo a k čomu sme sa zaviazali, keďže nás tam bolo len 11, z toho 4 hostia!!!:
1. zúčastniť sa okrskovej súťaže,
2. ako každý rok preventívne prehliadky, ale to je skôr také, aby sa nepovedalo,
3. akcie: Valentínska zábava, stavanie obecného mája, stavanie vatry, 4. ročník MJP, zúčastniť sa dní obce pri príležitosti 90. výročia založenia obce - rozmýšľali sme, že urobíme niečo pre verejnosť, nejaké ukážkové útoky, tiež PLAMEŇ, dáme do poriadku Aviu, aby si ju mohli tí najmenší prezrieť, pustiť si sirénu, atď...,
4. vytiahnuť studne pred dňami obce dole a na preliezkach,
5. ligy sa zúčastníme, ak uvidíme, že bude isté družstvo, ktoré by sa mohlo všetkých súťaží zúčastniť a ak bude samozrejme dobrá výkonnosť na cvičeniach,
6. financie od obce budú na niektoré položky, ako je oprava mašiny, baterky a STK Avie, poháre na súťaž atď...,
7. dresy sa idú objednávať, takže môžte začať robiť návrhy (zatiaľ len pre mužov, keďže nemáme isté ženské družstvo).
To sú také hlavné veci.

Novoročný príspevok

Anonym | 23.01.2012

Ako pozerám ešte stále tu nemáme od nikoho novoročný príspevok tak len tak v krátkosti želám aby sa v novej sezóne ženám ale aj mužom podarilo vytvoriť aspoň nejaké družstvá ktoré budú dosahovať aspoň také výsledky ako do teraz (ale môžu byť aj lepšie :D ) a aby sa aj tím naším plameniakom darilo na tej postupovke :)

vyzva

florian | 18.01.2012

Mimoriadny zjazd ZPO SSR, ktorý sa uskutočnil 15. a 16. marca 1990 v Bratislave, napriek deklarovaniu novej nástupnickej organizácie, ktorou sa stala DPO Slovenskej republiky, v konečnom dôsledku zlikvidoval jednotnú hasičskú organizáciu na území Slovenska. Organizáciu, ktorá vďaka jednotnosti prežila nielen 1. Československú republiku, 2. svetovú vojnu, obdobie fašizmu ale aj obdobie socializmu. Fatálnym dôsledkom tohto zjazdu je rozbitie jednotného hasičstva a vyprofilovanie hasiča - príslušníka, zamestnanca a člena hasičskej jednotky, bez jednotného, systémového vedenia a odbornej pripravenosti. Navyše, napriek proklamovaniu sa nepodarilo, za vyše dvadsať rokov, dostať jednotné hasičstvo, ale ani dobrovoľné hasičstvo, ako také, do zákona. Cez zákon sa vyprofiloval len Hazz MV SR. A to do formy štátnej služby a určitej formy „nenahraditeľnosti“. Dodnes, napriek určitým snahám, neexistuje jednotné Odborné vedenie závodných útvarov a zborov. Zo zákona 314/2001 Z. z. sa pomaly ale isto vytratila úloha dobrovoľného hasičstva na úkor obecných hasičských útvarov a zborov. Pritom, práve dobrovoľné hasičské zbory sa ' stávajú, pri absencii ochrany pred požiarmi a CO v učebných osnovách všetkých stupňov vzdelávania, jedinými vychovávateľmi mládeže v tejto oblasti vo väčšine našich obci.
Za uvedené obdobie sme prišli o firmy s dlhoročnou tradíciou, ktoré mali vytvárať zisk pre jej samotnú činnosť. Pritom, dodnes sa nenašiel konkrétny vinník ich kolapsu. Zásluhou toho si dnes nevieme predstaviť činnosť bez štátnej dotácie. Realizuje sa odpredaj doterajšieho majetku. Dokonca sme došli do štádia, keď sme sa vzdali, na úkor športu, previerok obecných hasičských zborov a tým aj zodpovednosti za ich odbornú prípravu. Vo väčšine prípadov sme prestali byť pre odbornú štátnu správu a samosprávu - starostov, odbornými partnermi v oblasti ochrany pred požiarmi. Dokonca, dochádzame do štádia, keď vedenie DPO SR dáva, svojim návrhom, prednosť výške členského príspevku pred podporou masovej členskej základni. Skutočne sme chceli dôjsť do tohto štádia? Neexistuje iná možnosť? Existuje! Dnes, po piatich rokoch môžeme, ako radoví členovia, prehovoriť do smerovania celej organizácie. Cez výročné členské schôdze, cez voľbu delegátov na Okresné valné zhromaždenie delegátov DHZ, svojho zástupcu do Krajského výboru DPO, delegátov OV DPO resp. ÚzV DPO na Republikové valné zhromaždenie delegátov OV DPO a ÚZV DPO a svojho zástupcu v Sneme DPO SR.
Vyzývame Vás, aby ste za delegátov zvolili skutočne tých, komu ide O dobrovoľné hasičstvo. Tých, ktorým nejde o funkcie a o hodnosti, ale tých, ktorí chcú napĺňať základné poslanie dobrovoľného hasičstva, ktorým je pomoc blížnemu. Ktorí sa neboja zodpovednosti a sú ochotní tejto úlohe obetovať veľa voľného času. Na princípe dobrovoľnosti. Už naši predkovia v roku 1933 legislatívne uzákonili, že každá obec má mať riadne a odborne vycvičené hasičstvo. Pritom najvýhodnejším pre obec je dobrovoľné hasičstvo. A to neexistuje bez odbornej spôsobilosti, výcviku ale aj previerok svojej pripravenosti. Samozrejme, s maximálnym využitím technických a priestorových podmienok, aké je schopná obec pre svojich hasičov poskytnúť. Vráťme dobrovoľnému hasičstvu, aj v podmienkach DPO SR, silu jednotnej hasičskej organizácie, partnerky odbornej štátnej správy a samosprávy!
Signatári výzvy: DHZ Priekopa , DHZ TU vo Zvolene , DHZ Jelšava
Súhlasné stanoviská posielajte na adresu : florian@florian.sk

obnovenie

katka | 16.09.2011

mládež zišlo by sa ju trošku obnoviť... :-)

všetko pre hasičov

sportfire | 21.06.2011

Dovoľte mi, aby som Vám predstvil Firmu SportFire, ktorá sa zaoberá distribúciou, úpravou, výrobou a predajom športovej výzbroje a výstroje pre dobrovoľné hasičské zbory na Slovensku. Požiarny šport na Slovensku zaznamenal v posledných rokoch obrovský rast smerom hore a preto Vám chceme ponúknuť to najlepšie, najkvalitnejšie, čo momentálne hasičských trh ponúka. Preto naša firma ponúka pre DHZ-ky špičkovú výzbroj a výstroj na dosahovanie tých najlepších výkonov.

Viac informácií:
mail: sportfire@centrum.sk
mobil: 0918 97 37 72

Skúste navšitiť našu stránku www.sportfire.sk ktorá Vám predstaví ponúkaný tovar a uľahčí nakupovanie..

S pozdravom kolektív SPORTFIRE

pozvánka

roman | 09.05.2011

HASIČSKÝ TEAM ZELENÝ ŽIVOT A OBEC HRUBÝ ŠÚR Vás pozývajú na 1.ročník hasičskej súťaže ZELENÝ ŽIVOT CUP ktorá sa uskutoční dňa 28. mája od 14:00 hod. v športovom areáli v Hrubom Šúri. (5 km od Senca 20 km od Bratislavy)
Program súťaže: 14:00 – 14:45 - príchod a prezentácia družstiev
15:00 - nástup družstiev a zahájenie súťaže

Štartovné za jedno súťažné družstvo: 10,-Eur
Povrch trate: tráva, okolie základne vykobercované
Meranie času: elektronická časomiera, terče sklopné
Občerstvenie bude zabezpečené v priestoroch štadióna

Pre prvé tri mužstvá v kategórii ženy aj muži sú pripravené poháre a vecné ceny, a ako bonus pre mužstvo, ktoré dosiahne najlepší čas na horšom prúde je pripravený - motor TAZ 1500 bez úprav.*
Rezervácia poradia je pustená na stránke firesportu.
www.teamzelenyzivot.wbl.sk Tešíme sa na Vašu účasť.

profil DHZ

www.protipozoarne.sk | 25.02.2011

Dobrý deň,

Ponúkame Vám možnosť vytvoriť si profil Vášho DHZ na stránke www.protipoziarne.sk v sekcii DHZ https://www.protipoziarne.sk/dhz-profily. Dáte tak o sebe vedieť, zviditeľníte Váš web a DHZ. Je to taktiež vynikajúca alternatíva pre tie dobrovoľné zbory, ktoré nemajú vlastnú webovú stránku, ale chceli by sa prezentovať na internete. Cieľom je vytvoriť priestor na internete pre združovanie DHZ, zdieľanie informácií o dobrovoľných hasičských zboroch a zvýšenie informovanosti verejnosti.

Služba je samozrejme úplne bezplatná.

Pre registráciu kliknite na odkaz: https://www.protipoziarne.sk/dhz-vytvorit


S pozdravom

redakcia Protipožiarne.sk

www.protipoziarne.sk
info@protipoziarne.sk

:))

kENNY | 08.11.2010

https://firesport.cz/diskuze/viewtopic.php?t=27899
zaujímavá téma...skúste si prečítať :))

re

Kristína | 10.10.2010

Ahojte...chcela by som sa pytať ...či sa nahodou neplánuje nejaka schôdza ohľadom DHZ???....ak hej...prosím dajte mi vedieť....

Re:re

Kexo | 23.10.2010

Klasicka vyrocna schodza zvykne byvat zaciatkom roku...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok